Vyhledávání

Nejslavnější podkrkonošská léčitelka a jasnovidka Květoslava Patočková ze Semil

Pozvánka na přednášku o nejslavnější podkrkonošské léčitelce a jasnovidce Květoslavě Patočkové ze Semil

Tajemné vize budoucích osudových událostí nebo téměř neuvěřitelná zázračná vyléčení, to vše dnes patří spíše do komiksových filmů od Marvelu nebo do fantasy ságy Hra o trůny televize HBO. Přitom ale ještě v 80. letech 20. století jste se dle mnohočetných svědectví mohli s tímto fenoménem „naživo“ setkat na sousedním Semilsku. Řeč je o proslulé „semilské bábě“, lidové léčitelce a bylinkářce nadané jasnovidnými schopnostmi, paní Květoslavě Patočkové, za níž pro její vyhlášené schopnosti zajížděli do Semil zpěvačka Hana Zagorová, letec Vladimír Remek nebo malíř Vladimír Komárek, stejně jako někteří komunističtí potentáti i tisíce a tisíce obyčejných lidí z celých Čech, kteří na ni dodnes vděčně vzpomínají.   

Květoslava Patočková (1912–1991) se proslavila jak hlubokou znalostí bylin, tak jasnovidnými schopnostmi. Dokázala prý určit diagnózu od pohledu nebo na dálku a dokonce i velmi konkrétně určit, co se dotyčnému v budoucnu stane. Její vize budoucích osudových zvratů, šťastných i tragických, byly velmi konkrétní a jejich naplnění dosvědčuje řada velmi důvěryhodných osob. Jednou z nich je i známý římskokatolický kněz a chartista Josef Kordík ze Železnice u Jičína, který o jasnovidných schopnostech Květoslavy Patočkové hovoří s vážnou tváří a hlubokým respektem jako o jisté formě katolické mystiky. Neméně fascinující jsou i vzpomínky na léčitelské počiny Květoslavy Patočkové, jimiž dle četných svědectví dokázala pomoci i tam, kde se již moderní medicína chystala rezignovat.   

Nesmírně působivý příběh a odkaz Květoslavy Patočkové připomíná aktuálně probíhající výstava v semilském muzeu, jejíž autor a muzejní historik PhDr. Tomáš Chvátal, PhD. nás v pátek 3. června 2022 v 18:00 hod. tentokrát v komornějších prostorách jičínské židovské školy (Židovská 100) seznámí s osobností, životem a dílem této nejslavnější podkrkonošské léčitelky, s níž nejspíše přišli do kontaktu i obyvatelé Jičína a okolí. Je-li mezi vámi někdo, kdo byl pacientem paní Patočkové, nebo uchovává na tuto slavnou léčitelku jakoukoliv vzpomínku, budeme velmi rádi, když se s námi přijdete o své cenné vyprávění podělit. 

Všichni jste srdečně zváni k velmi zajímavému večeru. Nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít!